Kaip Vilius Dranseika išvedė loginę formulę

Kartą į Lietuvą atklydę nykštukai susiporavo su senovės baltų tikėjimo lietuviais, taip gavosi viena kunigaikščių giminė – Dranseikos. Įvykis įvyko ne šiaip kada tai neseniai, o maždaug prieš pusantro tūkstančio metų, kai Lietuvoje kitų nykštukų dar nebuvo. Jau paskui nykštukai čia užsiveisė didžiuliais kiekiais, užveisė kates (dėl to išnyko žalčiai), o dar paskui ėmė gaminti kažkokius narkotikus – LSD ir panašius, nuo kurių susikūrė Žaliojo gandro tikėjimo bendrija. Bet, atleiskite, čia jau kita istorija.

Žodžiu, pavardę Dranseika nykštukų giminė gavo ne šiaip sau – kadangi Lietuvoje anais laikais nebuvo kačių, tai jie buvo priversti maitintis, medžiodami vilpišius ir lūšis. O kadangi ir vilpišiai, ir lūšys – pakankamai dideli ir pikti, tai tam reikėjo nemažai drąsos. Ypač pikti būdavo vilpišiai, kurie buvo mažesni, bet tiesiog nenormalūs – kartais užpuldavo kur nors miške ir žmones.

O su žmonėmis tie nykštukai gal ir būtų nesikryžminę, nes kaip žinia, visi nykštukai yra homoseksualūs, ir dauginasi jie pumpuravimusi. Bėda tik tame, kad išties tai nykštukas buvo tik vienas, ir daugintis jis kažkaip negalėjo, todėl susidaugino su kokia tai vaidilute, nu taip ir gavosi ta nykštukų giminė.

O paskui, praėjus pusantro tūkstančio metų, atsirado ir Vilius Dranseika – tipiškas pusiau nykštukas, nes didumo kaip žmogus, bet su barzda iki kelių ir visas kaip nykštukas. Ir aišku, besimaitinantis katėmis, nes nykštukai jas mėgsta.

Bet kaip žinia, žmonių kultūroje katėmis maitintis negalima, todėl Dranseika ir išvedė loginę formulę: jei maitiniesi katėmis – tai esi nykštukas. Vadinasi, jei maitiniesi ne katėmis, tai esi ne nykštukas.

Kadangi Vilius Dranseika tuo metu jau buvo tapęs kažkokiu Vilniaus Universiteto profesoriumi, dėsčiusiu logiką studentams, tai šitą formulę jis ėmė kalt visiems  studentams į galvas.

Deja, studentai buvo buki, didesne dalimi – kažkokie vadybininkai, tad jiems ta formulė pasirodė neįkandamai sudėtinga ir išmokti jos jie nesugebėjo. Todėl per atsiskaitymus tik veblendavo:

– Beee… beee… Dėstytojau… parašykit pažymį… Atsiskaitysim….

Bet Vilius Dranseika buvo principingas ir kyšių neėmė, o dėl studentų nelogiškumo labai siusdavo, tai studentai atsiskaitymų nepraeidavo. O kai nepraeidavo, tai tekdavo juos išmesdinėti iš aukštosios mokymo įstaigos. O kai tekdavo juos išmesti, tai universitetas prarasdavo pinigus.

Kartą pasikvietė kažkoksai rektorius Vilių Dranseiką ir sako jam:

– Dranseika, tu blet užpisai, studentų neliko, jei tu visus silpnapročius taip prametinėsi, tai universitetas bankrutuos. Taip kad rinkis: arba universitete nelieka jokios logikos, nes mokslas logišku negali būti, arba tavęs čia neliks daugiau, nes visokia logika mums čia nepriimtina.

O Vilius Dranseika ir sako:

– Man poxui, aš principingas.

Taip Vilius Dranseika pasidarė daugiau nebe profesorius. Tačiau kačių logikos formulė pakliuvo į uždraustus, tačiau svarbius mokslo atradimus ir dar laukia savo laiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos